• Książnica Beskidzka

  Książnica Beskidzka

  Największa Biblioteka Publiczna Podbeskidzia Więcej
 • Książnica Beskidzka

  Książnica Beskidzka

  Zapraszamy od poniedziałku do soboty Więcej
 • Książnica Beskidzka

  Książnica Beskidzka

  Zapraszamy od poniedziałku do soboty Więcej
 • 1
 • 2
 • 3
Książnica Beskidzka
ksiaznica.bielsko.pl
DEBATA - "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie "
Nowe książki
Hanny Greń, Katarzyny Michalak, Remigiusza Mroza, Diane Chamberlein, Agnieszki Krawczyk, Joanny Szarańskiej … i nie tylko w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej
Rusza VII edycja programu profilaktycznego „Świat wokół nas – zagrożenia”

We środę 22 marca 2017 roku w Książnicy Beskidzkiej odbyło się spotkanie z Juliuszem Wątrobą, który opowiedział licznie przybyłym słuchaczom, fanom swojej twórczości, o najnowszym tomiku wierszy Mrówki far(m)a(z)ona. Poetę i przybyłych gości powitał dyrektor Książnicy Beskidzkiej, Bogdan Kocurek.

Juliusz Wątroba pochodzi z Rudzicy. Jest poetą, satyrykiem, autorem wierszy lirycznych i satyrycznych, fraszek, piosenek, tekstów kabaretowych, felietonów. Debiutował w 1977 roku, pisywał do Szpilek. Opublikował wiele tomików poezji i satyr. Współpracował z Polskim Radiem, z Bielską Sceną Kabaretową. Jego twórczość doceniona została na wielu konkursach literackich, a sam poeta zdobył liczne nagrody.

Cięty język, dowcip, ironia, celne spostrzeżenia zamknięte w maleńkiej formie – to własnie fraszki Juliusza Wątroby, zebrane w najnowszym tomiku Mrówki far(m)a(z)ona. Niektóre rubaszne, inne frywolne, wszystkie zabawne, zaskakują celną puentą. Polityczne, erotyczne, małżeńskie – do wyboru do koloru. W trakcie spotkania poeta odczytał niektóre ze swoich utworów, powodując radosne wybuchy śmiechu wśród słuchaczy. Było wesoło, nieco lirycznie, a to za sprawą piosenek, które Juliusz Wątroba wykonał w duecie z Sabiną Głuch. Piosenki pochodziły ze spektaklu Pociąg do miłości.

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 6
Image 7
Image 8