Archiwum
ksiaznica.bielsko.pl

12 grudnia w Książnicy Beskidzkiej odbył się wernisaż wystawy Boże Narodzenie w twórczości Rozalii i Józefa Szypułów. Przybyłych gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz miasta Bielska – Białej i Powiatu Bielskiego, m. in.: naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki Jerzy Pieszka, radny Miasta Bielska-Białej Piotr Ryszka, dyrektorzy bielskich instytucji kulturalnych, a także w-ce burmistrz Czechowic-Dziedzic Maciej Kołoczek z żoną. powitał dyrektor Książnicy Bogdan Kocurek. W wernisażu uczestniczyli również najbliżsi państwa Szypułów, przyjaciele i pasjonaci ich twórczości.

Państwo Szypułowie są artystami ludowymi, a ich prace znana są nie tylko w Polsce, ale także poza granicami naszego kraju. Twórczość państwa Szypułów wielokrotnie były nagradzane na konkursach krajowych i zagranicznych.

Na ekspozycję prezentowaną w Książnicy Beskidzkiej składają się szopki bożonarodzeniowe wykonane przez pana Józefa, zadziwiające precyzją i pięknym doborem kolorów, a także malunki na szkle o tematyce sakralnej związane z narodzeniem Jezusa, Madonny i scenki rodzajowe, których autorką jest pani Rozalia. Te piękne prace zachwycają feerią barw i mistrzostwem wykonania.

Wystawę szopek można oglądać do 6 stycznia 2017 roku. Serdecznie zapraszamy.