Archiwum
ksiaznica.bielsko.pl

Nowe książki - Hanny Greń, Katarzyny Michalak, Remigiusza Mroza, Diane Chamberlein, Agnieszki Krawczyk, Joanny Szarańskiej … i nie tylko w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa jest programem wieloletnim na lata 2016-2020. W ramach Programu zdefiniowany został Priorytet 1 Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych, którego celem jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników. Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, możliwość systematycznego ubytkowania (aktualizacja zasobów),a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek.

W ramach tego programu, wnioskując o środki finansowe, Książnica Beskidzka, poprzez działania Biblioteki Śląskiej, uzyskała w 2017 r. kwotę 143 700 złotych na zakup nowości wydawniczych - w tym roku był to zakup książek tradycyjnych i audiobooków. Miło nam poinformować, że zostało zakupionych 5806 egzemplarzy książek papierowych i 1119 egzemplarzy audiobooków. Zakupione nowości wydawnicze dostępne są w Bibliotece Głównej i w 17 placówkach filialnych na terenie Bielska-Białej.

Wszystkie książki zakupione w ramach Priorytetu 1, opatrzone są logo: Zrealizowano ze środków NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA.

Zapraszamy stałych czytelników, a także wszystkich tych, którzy jeszcze do naszych agend udostępniania zbiorów nie dotarli. Nasze placówki otwarte są od poniedziałku do piątku, 6 agend udostępniania zbiorów również w każdą sobotę (szczegółowe informacje www.ksiaznica.bielsko.pl).

Wśród zakupionych książek szczególną ofertę kierujemy do najmłodszych mieszkańców Bielska-Białej. Czekają na nich liczne książki z literatury pięknej, również wydawnictwa edukacyjne, popularnonaukowe z różnych dziedzin wiedzy.

Zapraszamy do Książnicy Beskidzkiej – zapewniamy lekturę na długie zimowe popołudnia.

Dla najmłodszych czytelników mamy LITERACKIE ZAGADKI:

Proszę odpowiedzieć:
• Kto jest autorem zabawnych perypetii Małego Misia ?
• Kto w Polsce jest tłumaczem książek o Amelii Bedelii Peggy Parish ?
• Kuki, Gabi, Blubek – to bohaterowie jakiej książki ?

Odpowiedzi prosimy kierować na e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Nagrodę książkową dla pierwszej osoby, która poprawnie udzieli odpowiedzi na wszystkie zadane pytania, funduje Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów Książnicy Beskidzkiej Bielsku -Białej. Na poprawne odpowiedzi czekamy do 15 grudnia 2017 r.