Archiwum
ksiaznica.bielsko.pl

10 października w Książnicy Beskidzkiej odbyło się spotkanie z Krystyną Bałakier, wrocławską stylistką i pasjonatką mody.

Krystyna Bałakier przez wiele lat pracowała w handlu zagranicznym. Jej praca wiązała się z licznymi wyjazdami, także zagranicznymi, podczas których poczyniła szereg obserwacji dotyczących mody, tej krajowej i zagranicznej. Efektem jest założona w 2009 roku firma stylizacyjna, a także blog skierowany do kobiet 50 +. Bałakier jest również autorką książki Dojrzała elegancja. Modna i piękna w każdym wieku. Właśnie ta książka stała się pretekstem do rozmowy nie tylko o modzie, ale również o tym, czy powinnyśmy przejmować się swoim wiekiem, czy raczej cieszyć się tym, że nie musimy już nic nikomu udawadniać.

Na spotkaniu w Książnicy Beskidzkiej, w którym brały udział same panie, Bałakier podkreśliła, że modną i elegancką można być w każdym wieku. Moda nie jest zarezerwowana tylko dla młodych. Dojrzałość nie powinna oznaczać rezygnacji z bycia atrakcyjną, nie dla innych, ale dla siebie. Dobrze dobrany strój, podkreślający zalety sylwetki, fryzura, dodatki może odmłodzić każdą kobietę. Zwróciła uwagę na najczęstsze błędy stylizacyjne. Chętnie również odpowiedziała na pytania, a także udzieliła kilku wskazówek.
Spotkanie odbyło się w ramach programu Nakręceni na bibliotekę. Centrum edukacji dla Seniorów dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.