Archiwum
ksiaznica.bielsko.pl

Stowarzyszenie Unia Literacka, zrzeszające polskich pisarzy, zaprasza czytelników do udziału w bezpłatnych spotkaniach online, które będą transmitowane w mediach społecznościowych.

W najbliższym tygodniu, począwszy od poniedziałku 16 marca 2020 r., codziennie o godz. 18:00 w ramach akcji "UL z książkami" odbędą się spotkania z twórcami: pisarkami i pisarzami z Unii Literackiej. Przez trzy kwadranse poszczególni autorzy będą czytali rzeczy stare i nowe, rzadkie cymesy i nagradzane bestsellery, a nawet książki jeszcze niepublikowane.


Poniedziałek – Zygmunt Miłoszewski

facebook.com/Zygmunt.Miloszewski

Nową książkę skończyłem tydzień temu, premiera w czerwcu, ale superhiperprzedpremierowo pierwszy rozdział wydukam dla Was online. Thriller częściowo medyczny, więc na czasie.


Wtorek – Magdalena Grzebałkowska

facebook.com/magda.grzebalkowska

Żywot reportażu jest krótki. Dziś w gazecie, jutro ślad po nim ginie. Jestem reporterką od dwudziestu czterech lat i sama już nie wiem ile tekstów napisałam. A gdyby tak wrócić do któregoś? Tylko na chwilę, jednorazowo, w tym dziwnym czasie przywrócić pamięć dawnej historii? Wygrzebię coś dla Was w archiwach, wpadnijcie do mnie we wtorek na strych, to Wam przeczytam.


Środa – Jacek Dehnel

facebook.com/jacek.dehnel

Jak epidemia - to koniecznie w Polsce. Czytam fragmenty "Ale z naszymi umarłymi", powieści o tajemniczym wirusie narodowej zombifikacji.


Czwartek – Urszula Zajączkowska

facebook.com/ula.zajaczkowska.9

Zapraszam do siebie do ogrodu w Wołominie. Rozpalę Wam ogień. Przy nim poczytam „Patyki, badyleł” i wiersze, także całkiem nowe. Usiądźcie ze mną - wpadajcie!


Piątek – Michał Rusinek

facebook.com/mmrusinek

W czasie siedzenia w domu najlepiej jest poczytać „Wierszyki domowe”. Znajdziecie w nich niezwykłe historie zwykłych przedmiotów i pomysły na zabawę tym wszystkim, co składa się na dom. Albo po prostu mieszkanie. No, może nie wszystkim. Poza tym poczytamy „Wierszyki rodzinne”, bo w domu siedzimy teraz ze swoimi rodzinami. A wiecie, że mamy kilku wspólnych przodków? Jakich? Dowiecie się w piątek. Zapraszam!


link do orginalnego tekstu