• Książnica Beskidzka

  Książnica Beskidzka

  Największa Biblioteka Publiczna Podbeskidzia Read More
 • Książnica Beskidzka

  Książnica Beskidzka

  Zapraszamy od poniedziałku do soboty Read More
 • Książnica Beskidzka

  Książnica Beskidzka

  Zapraszamy od poniedziałku do soboty Read More
 • 1
 • 2
 • 3
Książnica Beskidzka
ksiaznica.bielsko.pl
Uroczyste otwarcie wystawy pt. 26. Biennale Ilustracji Bratysława 2017. dalej
Książka do domu
to cykliczne działanie Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej
więcej
Rusza VII edycja programu profilaktycznego „Świat wokół nas – zagrożenia”

Gościem środowego spotkania (10.01.2018 r.) w Saloniku Literackim Książnicy Beskidzkiej była Anna Danel – młoda poetka. Anna Danel jest bielszczanką, absolwentką filii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Bielsku-Białej, gdzie w 2010 roku ukończyła teologię. Pisze wiersze i prozę. Należała do grup literackich Retrospektywa i Argesz. Publikowała na łamach bielskiego kwartalnika kulturalnego Relacje Interpretacje.

W bielskiej bibliotece Anna Danel promowała tomik swoich wierszy Most nad przepaścią. Poetka w swojej niezwykle dojrzałej twórczości (pamiętajmy, że jest to osoba młoda) porusza tematy metafizyczne, egzystencjonalne, filozoficzne. Pisze o miłości, tej czysto ludzkiej, ale i miłości Boga - Ojca do swoich dzieci. Z niebywałą wrażliwością obserwuje świat, a swoje, często gorzkie, przemyślenia zamyka w lirycznej formie. Poetka tak mówi o swojej twórczości: „ Wszystkie drogi, którymi biegnie moja twórczość, prowadzą do jednej przystani, a jest nią miłość, pojmowana wielowymiarowo. Przyglądam się jej z różnych stron i opisuję jej niekończące się bogactwo.”

W Książnicy Beskidzkiej Anna Danel opowiedziała o swojej twórczości, odczytała wiersze, wyjaśniła znaczenie tytułu, odpowiedziała na pytania. Zachęcamy do zapoznania się z twórczością tej niezwykle obiecującej poetki.

Image 1
Image 2
Image 4
Image 5
Image 6
Image 7
Image 8