• Książnica Beskidzka

  Książnica Beskidzka

  Największa Biblioteka Publiczna Podbeskidzia Read More
 • Książnica Beskidzka

  Książnica Beskidzka

  Zapraszamy od poniedziałku do soboty Read More
 • Książnica Beskidzka

  Książnica Beskidzka

  Zapraszamy od poniedziałku do soboty Read More
 • 1
 • 2
 • 3
Książnica Beskidzka
ksiaznica.bielsko.pl
MEDIATEKA!!!
Nowa odsłona biblioteki – biblioteka z wizją !
więcej
Warsztaty fotograficzne dalej
Droga do niepodległości mieszkańców powiatu bielskiego więcej
Spotkanie z Krystyna Mazurówną i Moniką Mularską-Kucharek dalej
Książka do domu
to cykliczne działanie Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej
więcej
Rusza VII edycja programu profilaktycznego „Świat wokół nas – zagrożenia”

Gościem wtorkowego spotkania (20.02.2018 r.) w Saloniku Literackim Książnicy Beskidzkiej, który tego lutowego popołudnia wyjątkowo przeistoczył się w salę koncertową, była bielska artystka Krystyna Fuczik.

Krystyna Fuczik jest wokalistką, skrzypaczką i kompozytorką muzyki, związaną z Teatrem Lalek Banialuka. Jako kierownik muzyczny bielskiego teatru czuwała nie tylko nad oprawą muzyczną spektakli, ale także skomponowała muzykę do wielu sztuk teatralnych. Jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów i festiwali, między innymi Piosenki Polskiej w Opolu, Poezji Śpiewanej w Olsztynie, Piosenki Studenckiej w Krakowie. Jej muzyka wykonywana była w wielu krajach na całym świecie, od USA po Japonię. W 1995 r. otrzymała Złotą Maskę, a w 2013 r. za całokształt pracy artystycznej została nominowana do IKARA, nagrody Prezydenta Miasta Bielska-Białej.

W Książnicy Beskidzkiej artystka promowała swoją najnowszą płytę „Płomień”, na którą składają się teksty poetyckie. Krystyna Fuczik nie tylko wykonuje utwory, ale także skomponowała do nich piękną liryczną muzykę. Z każdym z wykonywanych przez artystkę utworów wiąże się jakieś wspomnienie, historia czy anegdota, którymi to chętnie podzieliła się z licznie zebraną publicznością. Utwory poprzedzone były piękna recytacją Konrada Ignatowskiego, aktora związanego z Teatrem Lalek Banialuka.

Po recitalu był czas na gratulacje, indywidualne rozmowy i autografy.

Image 1
Image 2
Image 4
Image 5
Image 6
Image 7
Image 8