• Książnica Beskidzka

  Książnica Beskidzka

  Największa Biblioteka Publiczna Podbeskidzia Więcej
 • Książnica Beskidzka

  Książnica Beskidzka

  Zapraszamy od poniedziałku do soboty Więcej
 • Książnica Beskidzka

  Książnica Beskidzka

  Zapraszamy od poniedziałku do soboty Więcej
 • 1
 • 2
 • 3
Książnica Beskidzka
ksiaznica.bielsko.pl
INFORMACJE O ZBIÓRCE
Książka do domu
to cykliczne działanie Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej
więcej
Wystawa
95. Rocznica powstania Sejmu Śląskiego oraz Biblioteki Sejmu Śląskiego
Idea sięgnęła druku
"Pod dziką czereśnią"
Promocja najnowszej książki Mirosława Bocheneka
Wernisaż wystawy
"Przyjazny świat kolorów"
Rusza VII edycja programu profilaktycznego „Świat wokół nas – zagrożenia”

Gościem czwartkowego spotkania (08.03.2018) w saloniku Literackim Książnicy Beskidzkiej był Mirosław Bochenek – z zawodu prawnik, z zamiłowania poeta, felietonista, autor tekstów piosenek, między innymi dla Ryszarda Riedla i zespołu DŻEM, Mirka Breguły i duetu UNIVERSE, zespołów EASY RIDER, REBELIANCI. Pisze także teksty dla Tomka Lewandowskiego, Piotra Woźniaka i Kabaretu DŁUGI.

Mirosław Bochenek debiutował w 1975 roku, wydał osiem zbiorów wierszy. Za dotychczasowe publikacje książkowe otrzymał nagrodę im. Władysława Orkana. Jego poezja tłumaczona była na wiele języków.

W Książnicy Beskidzkiej Mirosław Bochenek promował swoją najnowszą książkę pt.: Pod dziką czereśnią. W pierwszej części spotkania poeta odczytał wybrane utwory, druga - poświęcona była tekstom jego piosenek i historiom ich powstania. A że był to 8 marca, Dzień Kobiet, wszystkie panie otrzymały od autora tomik jego wierszy oraz kwiaty.

Wiersze zebrane w tomiku Pod dziką czereśnia to piękne liryki o miłości, tej młodzieńczej, ale i tej dojrzałej, tej dopiero rodzącej się, ale i tej, która minęła. Adam Ziemianin we wstępie do tomiku Pod dziką czereśnią, napisał: „ Mirosław Bochenek (…) skupił się głównie na wierszach o miłości albo blisko związanych z tym uczuciem. Sama konstrukcja tomu jest dobrze przemyślana. I dobrze, że autor wzbogacił swój wybór tekstami piosenek, bo to są piosenki, które już na stałe weszły do obiegu kultury polskiej. To książka, którą dobrze się czyta (…) Utwory zawarte w tym wyborze mają swą wewnętrzną melodykę i muzyczność.”

Zachęcamy do zapoznania się z twórczością Mirosława Bochenka.

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 6
Image 7
Image 8