• Książnica Beskidzka

  Książnica Beskidzka

  Największa Biblioteka Publiczna Podbeskidzia Read More
 • Książnica Beskidzka

  Książnica Beskidzka

  Zapraszamy od poniedziałku do soboty Read More
 • Książnica Beskidzka

  Książnica Beskidzka

  Zapraszamy od poniedziałku do soboty Read More
 • 1
 • 2
 • 3
Książnica Beskidzka
ksiaznica.bielsko.pl
MEDIATEKA!!!
Nowa odsłona biblioteki – biblioteka z wizją !
więcej
Warsztaty fotograficzne dalej
Droga do niepodległości mieszkańców powiatu bielskiego więcej
Spotkanie z Krystyna Mazurówną i Moniką Mularską-Kucharek dalej
Książka do domu
to cykliczne działanie Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej
więcej
Rusza VII edycja programu profilaktycznego „Świat wokół nas – zagrożenia”

Gościem czwartkowego spotkania (08.03.2018) w saloniku Literackim Książnicy Beskidzkiej był Mirosław Bochenek – z zawodu prawnik, z zamiłowania poeta, felietonista, autor tekstów piosenek, między innymi dla Ryszarda Riedla i zespołu DŻEM, Mirka Breguły i duetu UNIVERSE, zespołów EASY RIDER, REBELIANCI. Pisze także teksty dla Tomka Lewandowskiego, Piotra Woźniaka i Kabaretu DŁUGI.

Mirosław Bochenek debiutował w 1975 roku, wydał osiem zbiorów wierszy. Za dotychczasowe publikacje książkowe otrzymał nagrodę im. Władysława Orkana. Jego poezja tłumaczona była na wiele języków.

W Książnicy Beskidzkiej Mirosław Bochenek promował swoją najnowszą książkę pt.: Pod dziką czereśnią. W pierwszej części spotkania poeta odczytał wybrane utwory, druga - poświęcona była tekstom jego piosenek i historiom ich powstania. A że był to 8 marca, Dzień Kobiet, wszystkie panie otrzymały od autora tomik jego wierszy oraz kwiaty.

Wiersze zebrane w tomiku Pod dziką czereśnia to piękne liryki o miłości, tej młodzieńczej, ale i tej dojrzałej, tej dopiero rodzącej się, ale i tej, która minęła. Adam Ziemianin we wstępie do tomiku Pod dziką czereśnią, napisał: „ Mirosław Bochenek (…) skupił się głównie na wierszach o miłości albo blisko związanych z tym uczuciem. Sama konstrukcja tomu jest dobrze przemyślana. I dobrze, że autor wzbogacił swój wybór tekstami piosenek, bo to są piosenki, które już na stałe weszły do obiegu kultury polskiej. To książka, którą dobrze się czyta (…) Utwory zawarte w tym wyborze mają swą wewnętrzną melodykę i muzyczność.”

Zachęcamy do zapoznania się z twórczością Mirosława Bochenka.

Image 1
Image 2
Image 4
Image 5
Image 6
Image 7
Image 8