Tworzymy własne wydawnictwo
ksiaznica.bielsko.pl

Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej otrzymała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, uchwalonego przez Radę Ministrów wieloletniego programu na lata 2016-2020. W ramach Programu zdefiniowany został Priorytet 1 „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”, którego celem jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników. Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, możliwość systematycznego ubytkowania (aktualizacja zasobów), a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek.

Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej otrzymała kwotę 143 700 złotych, z której do wszystkich agend udostępniania zbiorów będzie realizowany zakup książek i audiobooków.

Zapraszamy wszystkich czytelników, a osoby, które z jakiś przyczyn jeszcze nie skorzystały z naszej oferty serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszymi usługami.