Wiadomości
ksiaznica.bielsko.pl

Zakończony został remont Filii Książnicy Beskidzkiej w Mikuszowicach Krakowskich. Remont przeprowadzono systemem gospodarczym, sfinansowany ze środków własnych Książnicy Beskidzkiej, pochodzących z budżetu Gminy Bielsko-Biała.

W wyniku przeprowadzonych prac remontowych zmieniono układ księgozbioru, uzyskując przestrzeń, w której urządzono dziecięcy kącik czytelniczy. Mikuszowicka biblioteka dysponuje księgozbiorem w liczbie 11.000 woluminów, w tym także audiobooki, przeznaczonego zarówno dla czytelnika dorosłego oraz dla dzieci i młodzieży. Ze zbiorów tej biblioteki korzysta blisko 600 stałych czytelników.

Biblioteka znajduje się w historycznym budynku Bratniej Pomocy im. Księdza Stanisława Stojałowskiego, który w latach 1912 – 1939 był siedzibą polskich organizacji patriotycznych m.in.: biblioteki i czytelni Mikuszowickiego Koła Towarzystwa Szkół Ludowych, Stowarzyszenia „Bratnia Pomoc”, czy też Gniazda Sokoła. W latach 1945 do 1969 w miejscu tym znajdowała się Gromadzka Rada Narodowa, a po włączeniu dzielnicy w strukturę Miasta Bielska-Białej oraz po rozbudowie budynku, znalazła swoją siedzibę biblioteka.

Zapraszamy do odwiedzenia biblioteki i korzystania z jej zbiorów. Nasze usługi są bezpłatne.

Z poważaniem
Bogdan Kocurek
Dyrektor Książnicy Beskidzkiej