Wiadomości
ksiaznica.bielsko.pl

18 czerwca 2016 roku w piękne niemal letnie popołudnie odbył się Piknik Rodzinny, którego organizatorami byli Książnica Beskidzka i Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz. Wydarzenie przebiegało pod hasłem Rodzina razem się trzyma i było wspólnym przedsięwzięciem dwóch sąsiadujących ze sobą ośrodków kultury.
Zebranych gości powitali wspólnie dyrektor Kubiszówki Iwona Kusak i dyrektor Książnicy Bogdan Kocurek, życząc wszystkim zebranym miłej zabawy.
Tereny zielone za Książnicą Beskidzką na kilka godzin zmieniły się w kolorowy plac zabaw, pełen atrakcji skierowanych do dużych i małych. Ideą była wspólna zabawa dzieci i dorosłych. Gościom towarzyszyły muzyka, taniec i śpiew, czyli występy artystyczne grup na co dzień związanych z Kubiszówką. Każdy mógł tutaj znaleźć coś dla siebie – zasiąść na widowni, by posłuchać i pooglądać, wziąć udział w warsztatach florystycznych, przygotowując kolorowe bukiety i wianki. Dzieci przeistaczały się w wybrane przez siebie dzikie zwierzęta, bądź ulubionych bohaterów bajek, wystarczyło tylko usiąść na chwilę, a panie wyczarowywały na buziach zachwyconych maluchów kolorowe malunki. Chętni stawali się artystami – plastykami tworząc dzieła sztuki na folii. Wspólnie z rodzicami dzieci projektowały koszulki, wykonywały latawce, brały udział w literackich kręglach - konkursie przygotowanym przez Dział Udostępniania Zbiorów dla Dzieci Książnicy Beskidzkiej, w którym można było zdobyć ciekawe nagrody. Pracownicy Książnicy przygotowali szereg konkursów i atrakcji. Dzieci mogły wykonać zakładki do książek, brać udział w warsztatach papieru czerpanego lub budować skomplikowane konstrukcje z „książek”. Chętni uczestniczyli w podchodach w Bibliotece, mogąc tylko tego dnia zajrzeć w miejsca, na co dzień niedostępne. Pracownicy biblioteki z chęcią włączali się do gier i zabaw, których celem było nie tylko miłe spędzenie czasu, ale także zachęcenie najmłodszych do odwiedzania biblioteki.

Piknik zakończył występ grup rockowych.