Wiadomości
ksiaznica.bielsko.pl

5 marca 2020 roku w Książnicy Beskidzkiej odbyło się spotkanie w ramach otwarcia biblioteki permakultury. Innowacyjny projekt zebrał grono zainteresowanych tematem osób.

Spotkanie poprowadził Igor Bokun, niegdyś bloger, który podjął się nietypowego wyzwania: przez rok nie kupił żadnej żywności. Wszystkie produktu, trafiające na jego stół wyhodował samodzielnie w przydomowym ogródku. Celem projektu, poza zdrowym jedzeniem, było opracowanie powtarzalnej metody samodzielnego wyżywienia jednostki, niezależnej od wielkich firm i korporacji W bielskiej bibliotece podzielił się z słuchaczami swoimi doświadczeniami.

Jako druga głos zabrała Aleksandra Juraszczyk z Beskidzkiej Paczki. Jest to lokalna społeczność, zajmująca się szerzeniem wiedzy na temat permakultury, łącząca ludzi, którzy naprawdę chcą żyć „eko”.

Trzecim prelegentem był Ben Lazar, właściciel wydawnictwa permakultura.edu.pl, główny propagator permakultury w Polsce. Z wykształcenia doktor filozofii, z zamiłowania ogrodnik, od lat interesuje się zagadnieniami ekologicznego rolnictwa. Obecnie prowadzi wykłady oraz warsztaty z zakresu permakultury.

Jako ostatni wystąpił Marek Górny, jeden z zwolenników permakultury w Polsce. Opowiedział o swoim ogrodzie, hodowli i rolnictwie oraz radości, jaką daje samowystarczalność żywieniowa.

Osoby zainteresowane permakulturą, zachęcamy do skorzystania z księgozbioru Książnicy Beskidzkiej.

Patrycja Dziech