Wiadomości
ksiaznica.bielsko.pl

24 września w Książnicy Beskidzkiej odbyło się spotkanie z autorką książek dla dzieci oraz psycholożką - dr Elżbietą Zubrzycką. Zajęcia pt. „Szanuj, nie oceniaj” były podzielone na 3 moduły, a każdy z nich został dedykowany innej grupie.
Uczestnikami pierwszych zajęć byli dorośli, którzy poznali techniki radzenia sobie z krytycyzmem oraz niesprawiedliwą oceną. Kolejne zajęcia z dziećmi pokazały, jak bardzo można zmienić swoją opinię na temat kogoś, kiedy damy mu szansę, by go poznać. Ostatni warsztat skierowany był do bibliotekarzy i pedagogów. Prowadząca uczyła, jak budować i zwiększać własne zasoby, aby później efektywnie pracować z innymi osobami.
Pani Elżbieta Zubrzycka jest autorką ponad 30 książek dla dzieci oraz 6 dla dorosłych, które pomagają rodzicom w wychowaniu, a małym czytelnikom w radosnym rozwoju i przygotowaniu do radzenia sobie w ich codziennym życiu. Wiele z nich (m.in. „Powiedz komuś", „Słup soli", „O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów") zostało włączonych do lektur szkolnych ze względu na ich edukacyjny charakter.

Warsztaty odbyło się w ramach realizacji grantu Biblioteka motywacji- siła słowa dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.