1. Administratorem danych osobowych jest Książnica Beskidzka z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Juliusza Słowackiego 17a (tel. +48 33 8228221, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )
  2. Wyjaśnień w sprawach związanych z danymi osobowymi udziela Inspektor Ochrony Danych Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  3. Dane osobowe przetwarzane zgodnie z RODO oraz Ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018, poz. 1000). Podanie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów Książnicy. Ich przetwarzanie odbywa się na podstawie Ustawy z dnia 27 czerwca 1997 r. o bibliotekach (Dz.U. 2018, poz. 574 t.j.) w celu udostępniania zbiorów, świadczenia usług bibliotecznych i ewentualnych roszczeń związanych z wypożyczeniem i zwrotem materiałów bibliotecznych.
  4. W przypadku osób przesyłających korespondencję do Biblioteki w celu załatwienia sprawy, podstawą jest zgoda wyrażona w formie działania potwierdzającego chęć nawiązania kontaktu z Biblioteką (przesłanie danych np. adresu email).
  5. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom, w tym nie będą transferowane do państw trzecich oraz organizacji międzynarodowych.
  6. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, otrzymania kopii, przenoszenia oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie. Jeśli podstawą przetwarzania jest zgoda (email, tel), dane będą przetwarzane do momentu jej wycofania.
  7. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
  8. Dane nie podlegają profilowaniu ani zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji.